- Advertisement -spot_img

TAG

kuvendi

Mungesë e 4 deputetëve në Kuvend, kush pritet te marrë mandatin e Ruçit, Markut, e të tjerëve

Seanca e parë plenare e kësaj të premte ka nisur me 4 deputetë mangët për shkak se pak ditë më parë ato zgjodhën që...

Betimi i 140 deputetëve do të bëhet në orën 17:00

Burimet bëjnë me dije se betimi i 140 deputetëve do të bëhet sot në orën 17:00. Deputetët të cilët kanë lënë mandatin do të...

Berisha – Pas mbylljes së secancës plenare: do të bëj ç’mos për t’ju rikthyer grupit parlamentar në PD

Pas mbylljes së secancës plenare Berisha ka dalë nga kuvendi ku ka thënë për mediat, se do të bëj ç'mos për t'ju rikthyer grupit...

Luljeta Bozo, deputetja më e vjetër e Kuvendit, hap seancën e parë: Socialistë e demokratë, të punojmë pa ngjyra partiake

Deputetja më e vjetër në Kuvend, Luljeta Bozo ka hapur seancën e parë të legjislaturës së 10 parlamentare. Ajo ka shprehur emocionet e saj pasi...

Kuvendi bën një tjetër lëvizje kundër Ilir Metës

Pas shkarkimit të presidentit Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë ka bërë një tjetër lëvizje kundër kreut të shtetit. Sot, pritet që vendimi i Kuvendit për...

PD reagon pas shkarkimit të Metës: Gjykata të garantojë paanësinë

Pas shkarkimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta nga Kuvendi, një reagim ka ardhur edhe nga Partia Demokratike e cila e konsideron këtë vendim...

Shkarkimi i presidentit Meta, reagon Presidenca: Bravo ju qoftë, që nuk dolët pa gjë nga kjo shëmti

Vjen reagimi i parë nga Presidenca pasi Kuvendi shkarkoi presidentin Ilir Meta. “Zero shqetësim nga vendimi antikushtetues dhe qesharak i landfillit parlamentar monist, që do...

Kuvendi miraton shkarkimin e presidentit Meta, këto janë deputetët që nuk morën pjesën në votim

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Tashmë fati i presidentit Ilir...

Nxjerrja jashtë e gazetarëve nga Kuvendi, Strasburgu krejtësisht kundra

I mësuar të kryesojë një parlament pa opozitë, Gramoz Ruçit mesa duket i ka krijuar bezdi edhe prezenca e gazetarëve. Për t’i dhënë mundësinë e...

LAJM I FUNDIT/ Nisma e mazhorancës për shkarkimin e Metës, vendoset data kur do mblidhet parlamenti për ta votuar

  Në datë 9 qershor 2021 do të mlidhet kuvendi në seancë parlamentare për të vendosur në lidhje me nismën e mazhorancës për shkakrimin e...

Latest news

- Advertisement -spot_img