- Advertisement -spot_img

TAG

lekure

Ekspertët hedhin poshtë mitin që ka përndjekur kremin e diellit

Në stinën e nxehtë, kur lëkura është në kontakt të drejtpërdrejtë me diellin e fortë, ju e dini që kremrat mbrojtës ndaj rrezeve të...

Përgatitja e maskave në shtëpi, këto janë përbërësit më të dëmshëm për fytyrën tuaj

Verifikoni gjithnjë në burime të sigurta atë që shihni shkarazi në internet. Shpeshherë, dëshira për të patur fytyrë të pastër shpejt, na çon në...

Vetëm 60 sekonda : Rregulli që dermatologët rekomandojnë për një fytyrë të pastër

Sigurisht që larësi, hidratuesi, kremi i diellit dhe produktet shtesë, si vitamina C, retinoli, niacinamidet etj., ndikojnë te shëndeti i lëkurës. Megjithatë ndodh që...

Efektet në pastrimin e organizmit të ujit me kastravec dhe limon

Një nga mënyrat më të mira e të shëndetshme për të nisur ditën është pirja e ujit me kastravec dhe limon. Pirja e ujit...

Ja çfarë mund t’i ndodhë lëkurës nëse nuk konsumojmë kafe

Shqiptarët janë një popull që e dashurojnë kafen, dhe këtë mund ta kuptojë kushdo nëse del për shëtitje dhe sheh se baret, lokalet janë...

Latest news

- Advertisement -spot_img