- Advertisement -spot_img

TAG

lufta?

Ramush Haradinaj flet për përballjen me Millosheviçin/”E kishte lëshuar veten.”

Dy herë në Hagë, dy herë i pafajshëm. Ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ftuar në emisionin “Ballkan” në “ABC” rrëfeu përballjen me Sllobodan Millosheviçin në...

Krimet e UÇK-ës në burgjet e Shqipërisë?/ Arrestime nga Haga edhe në Shqipëri?

Një burim diplomatk ka bërë me dije për një media kombëtare, se arrestimi i ish-krerëve të UÇK-së janë vetëm fillimet e një vale arrestimesh...

Vritet ministri i Mbrojtjes/ Armenët e mohojnë vrasjen

Azerbajxhani ka publikuar pamje të momentit kur një dron i komanduar prej tyre ka qëlluar makinën ku udhëtonte ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist...

“Ne nuk kemi atdhe apo dinjitet tjetër që t’ia japim armikut”/ Reagon gruaja e kryeministrit armen

Pavarësisht ndërhyrjeve të Fuqive të Mëdha sërish konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë nuk po shkon drejt gjetjes së paqes. Mediat e huaja së fundmi...

Filloi lufta?/ Anijet luftarake turke brenda shefit kontinental grek

Navtex i ri i Oruc Reis u lëshua mbrëmjen e së mërkurës vonë nga Turqia, duke ngritur një zonë hetimi në 24 pika, ndërsa...

Latest news

- Advertisement -spot_img