- Advertisement -spot_img

TAG

Mbetje Urbane

Fieri i mbuluar nga tymi, merr flakë fusha e mbetjeve urbane

Qyteti i Fierit është mbuluar nga tymi sepse fusha e mbetjeve në Mbrostar është përfshirë nga flakët. Nuk dihen shkaqet se përse ka rënë zjarr...

Mbetjet urbane, ngrihet task forca

Kosha të tejmbushur, rreth tyre inerte dhe bimesi të hedhura nga banorë mbeten shqetësim për këta të fundit pasi kthehen në burim infeksioni, shkruan...

Gramshi turistik, pastrimi në zonat rurale sfida e madhe e bashkisë

Menaxhimi i plehrave dhe mbetjeve urbane vazhdon të mbetet problem shqetësues për bashkinë Gramsh. Nga vëzhgimet në terren, por edhe nga raportimet e qytetarëve përmes...

Latest news

- Advertisement -spot_img