- Advertisement -spot_img

TAG

Olsian Çela

Olsian Çela kërkoi rritje kompetencash, Ibrahimi: Prokurorët punojnë në kushte primitive, duhet revolucion

Kryeprokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka raportuar sot në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për vitin 2020, lidhur me funksionimin dhe administrimin e sistemit...

Olsian Çela raporton në KLP: Oficerët gjyqësorë zvarrisin hetimet, do të përballen me pasoja

Kryeprokurori i Përgjithshëm Olsian Cela ka raportuar sot në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për vitin 2020, lidhur me funksionimin dhe administrimin e sistemit...

LAJM I FUNDIT/ Olsian Çela, kërkon shkrirjen e Prokurorisë Dibër, hetim për dy prokuroret dhe drejtuesin e tyre

  Prokurori i Përgjithshëm z. Olsian Çela bazuar në ligjin nr. 97/2016 “Për organizimin dhe funksionimin e Prokurorisë në Republikën e Shqipërisë”, në datën 21.05.2021...

Olsian Çela për hetimet mbi zgjedhjet: Ngjarjet kriminale duan kohë për përgjigje…

Hetimet mbi zgjedhjet, Olsian Çela: Me rëndësi transparenca! Ngjarjet kriminale duan kohë për përgjigje “Është kërkuar vazhdimisht nga prokuroritë e rretheve të kryen hetime të...

Raporti i kriminalitetit në vend/ Olsian Çela këkesë parlamentit: 80% e veprave për hetimin pasuror janë pushuar nga prokuroria…

Në një raport dërguar në Kuvendin e Shqipërisë, Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela kërkon nga ligjvënësit që konsiderohet si vepër penale neni për pasurimin...

Yuri Kim reagon pas thirrjes së kryeprokurorit : SHBA e mbështet thirrjen

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas thirrjes së kryeprokurorit Olsian Çela ndaj prokurorëve të rretheve për të hetuar krimet zgjedhore. Duke rishpërndarë...

Latest news

- Advertisement -spot_img