- Advertisement -spot_img

TAG

papunesi

Pandemia Covid -19/ Ja numri i të rinjve të papunë

Pandemia Covid -19 ka krijuar vështirësi në tregun e punës duke cenuar kryesisht grupet më të prekshme, gratë dhe të rinjtë. Të dhënat e INSTAT...

Tenton t’i vërë zjarrin vetes në mes të qytetit/ “Jemi të gjithë të papunë”

Mëngjesin e kësaj të hëne një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës, ku një grua 60-vjeçare ka tentuar t’i vendos zjarrin vetes dhe...

Pasojat e karantinës/ Rreth 30 mijë të papunë në tremujorin e tretë

Në të dhënat e anketuara nga Anketa e Tregut të Punës rezulton, se numri të punësuarve të cilët paguajnë taksat në tremujorin e tretë...

Latest news

- Advertisement -spot_img