- Advertisement -spot_img

TAG

partia socialiste

Balla: Shumë shpejt nis shpërndarja e grantit 5 mijë euro për emigrantët që rindërtojnë shtëpinë

Shumë shpejt do të nisë të vihet në aplikim shpërndarja e grantit prej 5 mijë eurosh për çdo familje emigrantësh që kthehet në Shqipëri...

VOA: Socialistët zyrtarizojnë kërkesën e dytë për shkarkimin e Metës, 2 muajt e mbetur mjaftojnë për procedurat…

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai...

Pavarësisht rezultateve, kryetarët e PS-PD shihen të buzëqeshur dhe me dy gishtat lart

Zgjedhjet e 25 prillit nuk na ofruan vetëm vrasje, plagosje, sherre dhe akuza, por edhe shembuj qytetarie nga Tirana, Vlora, Shkodra dhe së fundmi...

Akuzat se u gënjye mbi provat e ngjarjes së Elbasanit, Rama: Ore ka fituar PS-ja ça është kjo?

Rama: Është kurajo e madhe të thuash që Prokurori dhe drejtori gënjejnë. Është kurajo e madhe, mua nuk më rezulton. Unë jam kryeministri dhe nuk...

Shkeli ligjin duke mbledhur socialistët në shesh Rama: Kujtova se ishin me karrige…

“Po në këtë rast ne kemi bërë gabim. Nuk po justifikohem dhe jam habitur se si është bërë kështu. Kur erdha pash karriget ishin...

Rama për votat e pavlefshme: Në Elbasan ishte vendos ‘x’ tek unë dhe tek Balla

Rama: Unë flas për Partinë Socialiste, unë mendoj që kush të akuzon për diçka që se ke bërë ose e ka bërë vetë ose do...

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku: Në zonën elektorale të Taulant Ballës janë përdorur individët e krimit të organizuar

Deputetja e zgjedhur e PD në Tiranë, Jorida Tabaku, duke folur në një takim online të organizuar nga Instituti Ndërkombëtar Republikan në SHBA, tha...

Ndahet nga jeta 101 vjeçari, anëtari më i vjetër i partisë Socialiste (EMRI)

Ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare, Ziqiri Mero, qe njihet ndryshe si anëtari më i vjetër i Partisë Socialiste. Mero u prezantua vitin e...

Spektakël fishekzjarresh në Shijak për fitoren e PS

Në bazë të rezultateve partia Socialiste ka qenë fituese e shumicës së bashkive në Shqipëri. Fitorja ka nisur që në mbylljen e rezultateve e ka...

Përfundon procesi i numërimit në Pukë,ja cila parti u shpall fituese

Në zgjedhjet e 25 Prillit, Puka ka votuar Partinë Socialiste. Në këtë qytet ka përfunduar numërimi i 20 kutive të votimit dhe PS ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img