- Advertisement -spot_img

TAG

pfizer

Kryeministri i këtij vendi merr i pari dozën e tretë të vaksinës Pfizer

Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett ka marrë dozën e tretë të vaksinës Pfizer/BioNtech. Izraeli u bë vendi i parë në botë që miratoi dozën...

LAJM I FUNDIT/ Mbërrijnë në Rinas 44 460 doza të Pfizer

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije përmes një postimi në facebook, mbërritjen e 44, 460 dozave të vaksinës Pfizer në aeroportin ‘Nënë Tereza’ Postimi...

Vaksina Pfizer zmadhon gjoksin? Ja çfarë thonë ekspertët

Disa gra, përdoruese të TikTokut, kanë shpërndarë video në platformë duke pretenduar se pasi kanë kryer vaksinën e Pfizer ose Moderna-n, kanë vënë re...

Rama jep lajmin e mirë: Mbërrijnë edhe 14,040 vaksina Pfizer

Kanë mbërritur në vendin tonë edhe 14,040 vaksina Pfizer. Kryeministri Edi Rama thotë se mbi 847 mijë doza vaksine kanë ardhur deri tani në Shqipëri. Kujtojmë...

Rama i përgjigjet ankesave të qytetarëve, ja sa doza Pfizer mbërritën në Rinas

Pas ankesave të qytetarëve nga sheshi Skënderbej se nuk kishte më vaksina për të marrë dozën e dytë, kryeministri Edi Rama ka bërë me...

Infermierja gabon rëndë, i injekton studentes 6 doza të vaksinës Pfizer

Një vajze 23-vjeçare në Itali i janë injektuar 6 doza të vaksinës Pfizer-BioNTech si pasojë e gabimit të infermieres, e cila në vend të...

Ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu: Sot presim 11,700 vaksina të tjera Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se mbrëmjen e sotme do të mbërrijnë edhe 11,700 vaksina Pfizer. “Kemi ndjekur si po shkon...

Vendi i parë, Kanadaja autorizon vaksinën Pfizer për fëmijët 12-15 vjeç

Kanadaja ka autorizuar përdorimin e vaksinës Pfizer kundër Covid-10 për fëmijët e moshës 12 deri në 15 vjeç, duke u bërë kështu vend i...

Mbërrijnë 11,700 doza vaksine Pfizer në aeorportin “Nënë Tereza”

Kanë mbërritur pak minuta më parë në Aeroportin “Nënë Tereza” 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu,...

Manastirliu jep lajmin e mirë : Këtë javë mbërrijnë mbi 11 mijë vaksina Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga afër vaksinimin masiv në sheshin Skënderbej, ku tha se ritmi i vaksinimit nuk...

Latest news

- Advertisement -spot_img