- Advertisement -spot_img

TAG

Presidenca

Vërtetohet paralajmërimi i Presidencës, “Opozita e re” nis pushimet me avion privat

Ashtu siç e kishte paralajmëruar dhe Presidenca, ashtu vërtet ndodhi. Me eurot që opozitarët e rinj siguruan në xhepat e tyre për shkarkimin e presidentit...

Shkarkimi i presidentit Meta, reagon Presidenca: Bravo ju qoftë, që nuk dolët pa gjë nga kjo shëmti

Vjen reagimi i parë nga Presidenca pasi Kuvendi shkarkoi presidentin Ilir Meta. “Zero shqetësim nga vendimi antikushtetues dhe qesharak i landfillit parlamentar monist, që do...

Presidenti slloven konferencë me Metën: Me anëtarësimin në BE, kufijtë e shteteve nuk janë të rëndësishëm

Presidenti slloven Borut Pahor, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në vendin tonë ku është takuar me presidentin Meta. Gjatë konferncës së përbashkët të mbajtur...

Keqpërdoret numri i Metës, Blushi: Kërkojmë hetim ndërkombëtar

Presidenca ka reaguar sërish 4 ditë pas zgjedhjeve të zhvilluar në vendin tonë, ku Partia Socialiste fitoi bindshëm me 74 mandate, ndërsa PD u...

U deklarua nisja e procedurave për shkarkimin e Metës,reagon presidenca

Pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar, Taulant Balla se të hënën do të nisin procedurat për shkarkimin e presidentit Meta, ka ardhur menjëherë...

Presidenca i përgjigjet Ramës për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në det: Sovraniteti i Shqipërisë është i shenjtë

Zëdhënësi i presidentit të Republikës Ilir Meta, Tedi Blushi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, në lidhje me çështjen e zgjerimit të Greqisë me...

Latest news

- Advertisement -spot_img