- Advertisement -spot_img

TAG

presidenti

Caktimi i seancës për shkarkimin e Metës, reagon Taulant Balla: Nisma nuk ishte për të…

  Reagimi: Kemi dakordësuar me kryetarët e tjerë të grupeve parlamentare për kohën e diskutimit dhe për të vikjuar procedurat e shkarkimit. Është kushtetuta ajo që...

Një votim larg nga shkarkimi, reagon presidenca për Komisionin Hetimor për Metën

Në një kohë kur Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e Ilir Metës është duke raportuar gjetjet për shkeljet që sipas tyre presidenti i ka...

Do të zëvendësohet nga një grua/ Deputeti i PS-së e bën fakt shkarkimin e Metës

  Teksa mazhoranca është duke përmbyllur procedurat në Komisionin Hetimor për shkarkimin e Ilir Meta, kryetari i PS Tiranë Ervin Bushati dha sinjale të qarta...

Sot afati i fundit për tu paraqitur në Komisionin hetimor, Meta i përgjigjet Kuvendit

  Pranë Institucionit të Presidentit të Republikës është administruar shkresa nr. 1081/36 prot., datë 21.5.2021, e Kuvendit, me anë të së cilës përcillet shkresa nr....

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, duhet të jetë mbi palët, sjellja e tij nuk duhet të perceptohet si e njëanshme

  Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, ka dëgjuar sot gjetjet e dy ekspertëve ligjorë, lidhur me aktivitetin dhe deklaratat publike që ka bërë...

Meta nuk shkoi në Komisionin Hetimor/ Spartak Braho sulmon presidentin: Ky është puç shteti

Në seancën e sotme të Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, ishte planifikuar mbajtja e seancës dëgjimore me kreun e shtetit. Por, përmes...

Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta nuk do të jetë i pranishëm (ARSYEJA)

  President ii vendit Ilir Meta nuk do të jetë i pranishëm në seancën dëgjimore të Komisionit Hetimor të ngritur për shkarkimin e tij. Letra e...

Komisioni Hetimor/ Kush janë pyetjet që duhet t’i japin përgjigje dy ekspertët ligjorë?

Puna e dy ekspertëve të miratuar nga Komisioni Hetimor të ngritur nga Kuvendi opër shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do të ndihmojë në dhënien...

Berisha kundër shkarkimit të Metës: Procesi i Edvin Drogës kundër presidentit…

Lidhur me ngritjen e Komisionit Hetimor për Shkarkimin e Presidentit Meta, është shprehur edhe ish kryeministri Sali Berisha. Në një reagim të tij në...

Shkarkimi i presidentit Meta, nesër mblidhet për herë të parë Komisioni Hetimor

Nesër, në orën 11:00, do të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit të posaçëm Hetimor parlamentar “Për hetimin e shkeljeve të rënda kushtetuese nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img