- Advertisement -spot_img

TAG

Princi Philip

Ndryshe nga mbretërorët e tjerë, Princi Philip përfshin në testament 3 punonjësit e tij

Pjesëtarët e familjes mbretërore i dhanë lamtumirën e fundit Princit Philip, i cili ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare. Në funeralin e tij ishte e...

Mbretëresha Elizabeth lançon birrën e prodhuar në nder të Princit Philip

Një birrë mbretërore sapo ka dalë në treg. Mbretëresha Elizabeth lançoi birrën e prodhuar nga bimët e rritura në pasurinë e saj Sandringham në...

Çfarë dërgoi Meghan Markle në funeralin e Princit Philip

Princi Harry udhëtoi disa ditë më parë drejt Pallatit Mbretëror për të qenë pranë familjes së tij në ceremoninë mortore për Princin Philip. Ai...

Sot do të përcillet për në banesën e fundit,Princi Philip

Bota u trondit nga lajmi i vdekjes së Princit Philip.Bashkëshorti i mbretëreshës Elizabeth u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare dhe sot do të...

Papa shpreh ngushëllimet e tij për vdekjen e princit Philip

Papa i ka shprehur ngushëllimet e tij Mbretëreshës në një telegram të shkruar nga sekretari i Vatikanit, Kardinali Pietro Parolin, raporton Vatican News . Në...

Pse Princi Philip mbeti i tillë dhe nuk e mori kurrë titullin ‘Mbret’

Megjithëse ishte i martuar me Mbretëreshën Elizabeth, Princi Philip nuk mund të merrte kurrë titullin 'Mbret'. Në mënyrë që të martohej me të,  Princit Philip ...

Ishulli ku Princi Phillip adhurohej si Zot dhe si djali i një perëndie mali

Princi Phillip adhurohej si zot në një ishull të largët në Paqësor. Njerëzit e fshatit Yaohnanen besojnë se mbretërit kanë ardhur nga paraardhësit e...

Harry dhe Meghan Markle i japin lamtumirën Princit Philip

“Pusho në paqe Lartmadhëria juaj, Duka i Edinburgut”. Me një mesazh të thjeshtë, Princ Harry dhe Meghan Markle i dhanë lamtumirë Princit Philip. Harry...

Latest news

- Advertisement -spot_img