- Advertisement -spot_img

TAG

rajoni

Ndryshon ligji i zgjedhjeve/ Kosovë, qeveria e kalon për procedim në kuvend

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur në mbrëmjen e së premtes, ka miratuar ndryshimet në Ligjin për zgjedhjet e përgjithshme dhe të njëjtin...

Zgjedhja e presidentit në Kosovë/ “Vetëvendosje” mbledh firmat për seancën

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur firmat e nevojshme për të zhvilluar seancën e jashtëzakonshme e kuvendit lidhur me zgjedhjen e presidentit të ri, thotë Radio...

Kosovë/ Kuvendi miratoi komisionet parlamentare

Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes miratoi përbërjen e komisioneve parlamentare, ku Lëvizja Vetëvendosje do të ketë nën udhëheqje shtatë prej 14...

BE nuk i jep dritën e gjelbër bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Euronwes ka njoftuar se ambasadorët e BE-së nuk vendosën që t’i hapnim rrugën bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Komiteti i Përfaqësuesve të Përhershëm...

Tensione në Ballkan/Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët e njëra-tjetrës

Qeveria në shkuarje e Malit të Zi ka shpallur ambasadorin e Serbisë person të padëshiruar (non grata) dhe i ka kërkuar që të largohet...

Serbia kërcënoi me luftë dhe Turqia po e armatos/ Ministri Majko:”Po mbajmë shënim”.

Në datën 6 Tetor është bërë e njohur në media fakti se Ankarja po furnizon Serbinë me dronë vrasës, rreth kësaj çështjeje ministri i...

Latest news

- Advertisement -spot_img