- Advertisement -spot_img

TAG

shendetesi

Ja sa është numri surprizues i të vaksinuarëve ditën e dytë!

Manastirliu: Në ditën e  dytë u kryen mbi 20 mijë vaksinime ndaj COVID-19 29 Mars- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë...

Ja gjendjet shëndetësore që shkaktojnë dhimbje në stomak menjëherë pas ngrënies

Gjëja e fundit që do donit pasi keni shijuar një vakt të shijshëm është dhimbja e barkut, por që është e pashmangshme. Një nga...

Përse çdo femër ka nevojë për çajin e grave japoneze

Gratë japoneze janë të njohura për lëkurën e tyre të përsosur, dhe disa nga truket që përdorin për të arritur këtë janë mjaft të...

Efektet në pastrimin e organizmit të ujit me kastravec dhe limon

Një nga mënyrat më të mira e të shëndetshme për të nisur ditën është pirja e ujit me kastravec dhe limon. Pirja e ujit...

Shkarkohet mjeku Allkja, reagon Partia Demokratike

Partia Demokratike përmes ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar për shkarkimin nga puna të mjekut të Urgjencës në QSUT, Ilir Allkja. Bardhi shkruan se armiqësia...

Nëse vaksina na gjen shëndoshë!

Nga:Anisa Bahiti Covid-i po bën një masakër të heshtur në Shqipëri dhe jo vetëm. Ndryshe nga vendet e tjera, këtu problematikat janë të shumëfishta që...

Ja cilat janë efektet pozitive të djersitjes

Të gjihëve na shqetëson era e djersës, por a e dini se djersitja sjell një sërë përfitiesh për shëndetin tonë? Më poshtë mund të gjeni...

Covid në Ballkan/ Shëndetësia pranë kolapsit

Pas thuajse një viti në të cilin i mbajtën nën kontroll pak a shumë shpërthimet, skenari i makthit të cilit i druhej Ballkani që...

Ja cilat janë ushqimet që forcojnë imunitetin ndaj viruseve

Sipas Organizatës Botërore të shëndetit, rreth 23 milionë njerën në botë sëmuren ccdo vit për shkak të konsumimit të ushqimit të...

Latest news

- Advertisement -spot_img