- Advertisement -spot_img

TAG

Shqipëria

Ish-këshilltari i presidentit të Afganistanit: Faleminderit Shqipërisë!

Mohammad Shafiq Hamdam ish këshilltar i presidentit të Afganistanit Ashraf Ghani njëherazi këshilltar i NATO-s,  në një intervistë për Top Channel komenton vendimin e...

Situata e zjarreve në vend, Peleshi: Problematike vatrat në veri

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga zjarret në Vend. Peleshi përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

I nxehti afrikan do të ‘përvëlojë’ përsëri Shqipërinë gjatë ditëve në vijim

Shqipëria gjatë kësaj jave pritet që të goditet përsëri nga vala e të nxehtetit Afrikan. Në mesin e javës pritet që termometri të shënojë deri...

Del raporti i DASH për trafikun e qënieve njerëzore, çfarë thuhet për Shqipërinë

Departamenti i shtetit publikoi të enjten raportin mbi trafikun e qënieve njerëzore për vitin 2021. Raporti i këtij viti për vjen në një kohë kur...

Holanda votoi pro nisjes së negociatave mes BE-së dhe Shqipërisë, por kërkon … Zbulohet kushti

Parlamenti holandez ka votuar pro hapjes së negociatave të pranimit të Shqipërisë me Bashkimin Evropian duke miratuar një mocion të hartuar nga dy deputetë...

Shqipëria zyrtarisht anëtare e Këshillit të Sigurimit në OKB

Shqipëria është zyrtarisht anëtare e Këshillit të Sigurimit për dy vitet e ardhshme pas votimit në Asamblenë e  Përgjithshme të OKB-së. Kjo shënon herën e...

Ky është vendi i dytë i BE-së që lejon hyrjen e shqiptarëve të vaksinuar

Franca është shteti i dytë në BE që lejon hyrjen e shqiptarëve të vaksinuar. Njoftimi i TIA-s Franca, nga sot, më 9 Qershor 2021, lejon hyrjen...

Edi Rama reagon ashpër ndaj ministrit gjerman: Ndo të lejoj që Shqipëria të portretizohet si një zonë rreziku

Një deklaratë e ministrit gjerman të Shëndetësisë, Jens Spahn mbi infeksionet e Covid-19 verën e shkuar ka sjellë një reagim të ashpër të kryeministrit,...

Këshilli i Evropës: Shqipëria nuk ka asnjë përmirësim në masat për luftën ndaj pastrimit të parave

  Shqipëria nuk ka përmirësuar masat për të luftuar pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit në përputhje me rekomandimet e FATF, zbulon MONEYVAL në...

Olta Xhaçka: Shqipëria gati për mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në video-konferencën e sesionit të 131-të të Komitetit të Ministrave të Këshillit të...

Latest news

- Advertisement -spot_img