- Advertisement -spot_img

TAG

tortura

18 akuza torture, arrestohet doktori sirian në Gjermani

Mbi doktorin Alla Mousa rëndojnë 18 akuza torture në spitalet ushtarake në Homs e Damask. Një doktor sirian është akuzuar për krime kundër njerëzimit, në...

17-vjeçarja që arriti të shpëtojë nga shtëpia e përdhunimit, tregon tmerret e përjetuara

E zhveshur e me sy të mbyllura, Lisa McVey i premtoi vetes se do të dilte e gjallë nga qelia e abuzimit, teksa përdhunuesi...

Përdhunime,tortura dhe kërcënime/ Muzikanti i njohur futet sërish në telashe

Të tjera akuza të rënda për këngëtarin e njohur, Marilyn Manson! Ai akuzohet se përdhunoi një nga ish-të dashurat e tij dhe e detyroi...

“Shtëpia e torturave”, ky është burg ku po mbahet gazetari opozitar bjellorus

Gazetari opozitar bjellorus, Roman Protasevich, është torturuar në ambientet e paraburgimit ku ndodhet, pasi avioni me të cilën po udhëtonte, bëri ulje emergjente në...

Latest news

- Advertisement -spot_img