- Advertisement -spot_img

TAG

trupi

A e dini se njeriu mund të jetojë edhe pa këto organe

Njeriu mund të jetojë edhe nëse për arsye shëndetësore heq ndonjë organ të trupit. Janë disa organe të cilat nuk kanë fundksion jetik dhe...

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse konsumoni çdo ditë pije të gazuara

Pijet me sheqer me siguri që i provoni herë pas here. Përtej shijes, nga këto pije diskutohet shpesh efekti i tyre në shëndet. Efekt për...

Pse mund të ndjeni sikur ju zë “rryma” kur prekni dikë

Trupi i njeriut mund të sjellë surpriza të mrekullueshme. Mendoni, për shembull, për faktin se ndonjëherë jemi në gjendje të përcjellim energji elektrike në...

Çfarë ndodh me trupin tuaj/me qëndrimin gjatë në kufje

Të gjithë mbajmë kufje në vesh, madje e teprojmë më kohën që i përdorim, duke dëmtuar kështu shëndetin tonë. Më poshtë abcneës.al do ju...

Latest news

- Advertisement -spot_img