- Advertisement -spot_img

TAG

truri

Ky veprim i thjeshtë nuk do ta plakë kurrë trurin tuaj

Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë. Shumë pak gjëra e...

Ja kush është bima fantastike që ndihmon në tretjen e ushqimit, kundër fryrjes së barkut dhe…

  Sherbela është një nga bimët më të mira medicinale. Duke qenë se vepron si një astringjent, stimulues dhe tonik, shkakton një ngrohtësi në stomak,...

Plakja e trurit/ Nga se shkaktohet dhe si mund ta parandalojmë

Një nga problemet më të mëdha shëndetësore që përballet bota sot, janë sëmundjet e trurit dhe kujtesës. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, gjithnjë e...

Çfarë ndodh me trurin dhe trupin nëse ndërprisni përdorimin e telefonit për një javë

Ne prekim telefonat tanë mesatarisht 2,617 herë në ditë. Ju mund të mohoni ose pranoni se keni krijuar varësi, por roli që luan kjo...

Si ndikon alkooli në trurin tuaj me kalimin e moshës,shpjeguar nga një neurologe

Me kalimin e viteve, ndikimi i alkoolit në trupin tuaj ndryshon. Ndërsa disa ndryshime dallohen menjëherë (një hangover i tmerrshëm pas disa pijesh një...

Keni një kujtesë të shkutër apo fshihet ndonjë gjë tjetër pas saj?Ja dhe e vërteta

Të harrojmë për çfarë shkuam në një vend, apo çfarë do të merrnim është një nga ndodhitë që na ka ndodhur të gjithëve dhe...

10 zakone të përditshme që e dëmtojnë trurin tuaj

Truri ynë është organi më i rëndësishëm në trupin tonë, duke kontrolluar gjithçka që bëjmë, si frymëmarrja, ecja, ngrënja, fjetja etj. Truri është procesori qëndror...

Ja kur është koha e duhur për të ngrënë mëngjesin

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Nëse konsumojmë mëngjesin çdo ditë ne do të kemi performancë më të mirë fizike dhe mendore....

Latest news

- Advertisement -spot_img