- Advertisement -spot_img

TAG

Ushqime

Këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni kurrsesi në mëngjes

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës....

Dehidratimi nga temperaturat e larta, ja çfarë duhet të konsumoni

Dehidratimi ndodh kur ju humbisni më shumë lëngje nga sa konsumoni dhe etja është sinjali paralajmërues që tregon se po filloni të dehidratoheni. Dehidratimi ndodh...

Shqiptarët konsumojnë më pak, INSTAT konfirmon rritjen e çmimeve të ushqimeve

Çmimet e ushqimeve të shportës për çdo familje shqiptare kanë ardhur me rritje. Duke filluar nga bulmeti ku prodhuesit janë shprehur se arsyet e rritjes...

Ushqimet që duhet të hani çdo ditë, sipas formës së trupit

1.Trupi në formë drejtkëndëshi: Edhe pse femrat që kanë këtë formë trupore, karakterizuar nga ije të ngushta dhe linja të kraharorit dhe gjoksit të padefinuara,...

Ushqimet që duhet të konsumoni nëse keni dhimbje stomaku

Dhimbja e stomakut është e fortë, e mprehtë dhe shpesh të gjunjëzon.Ajo mund të trajtohet me medikamente të caktuara që shpesh kanë efekte anësore. Dhimbjet...

Këto janë ushqimet që ndikojnë në gjendjen tuaj emocionale

Gjendja shpirtërore ka lidhje të pashmangshme me ushqyerjen. Të gjithë studiuesit janë të mendimit se ushqimet që ne hamë ndikojnë direkt në ndjenjat tona,...

Ushqimet e përkryera që rrisin imunitetin e fëmijëve

Sidomos gjatë kësaj periudhe dhe për shkak të pandemisë së koronavirusit, është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje jo vetëm dietës suaj, por edhe asaj...

Ushqimet që parandalojnë dhe kurojnë aknet sa hap e mbyll sytë

Aknet janë një gjendje e zakonshme e lëkurës që prek gati 10% të popullsisë së botës. Shumë faktorë kontribuojnë në zhvillimin e puçrrave, duke...

Ushqimet që ndihmojnë në shëndetin e jetës tuaj seksuale

Të paturit një jetë të shëndetshme seksuale lidhet me shëndetin fizik dhe emocional, prandaj nuk është për t'u habitur që ushqimet që hani luajnë...

Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni dhe evitoni në verë

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin...

Latest news

- Advertisement -spot_img