- Advertisement -spot_img

TAG

vaksina

Punonjësit e shëndetësisë në Greqi kundër urdhrit të qeverisë për vaksinim me detyrim

Prej datës 1 shtator qeveria Mitsotakis ka bërë të detyrueshëm vaksinimin për të gjithë punonjësit e kujdesit shëndetësor, madje në tryezë është hedhur edhe...

Protestë në sheshin ‘Nënë Tereza’, kundër vaksinimit të detyrueshëm

Dhjetëra e qindra qytetarë janë mbledhur këtë të shtunë në sheshin ‘Nënë Tereza’ në shenjë proteste kundër vaksinimit të detyrueshëm. Burra, gra, të rinj e...

A duhet një dozë e tretë? EMA u jep fund hamendësimeve mbi vaksinën anti-Covid

Agjencia Europiane e Barnave është shprehur sipas një raporti të publikuar sot nga KE se nuk shihet e nevojshme bërja e një doze të tretë...

Vendi më i vaksinuar në botë, rekord rastesh me Covid-19

Për herë të parë që nga mesi i janarit, Izraeli, vendi ndoshta më i vaksinuar i botës regjistroi mbi 10,000 raste të reja me...

LAJM I FUNDIT/ Mbërrijnë në Rinas 44 460 doza të Pfizer

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije përmes një postimi në facebook, mbërritjen e 44, 460 dozave të vaksinës Pfizer në aeroportin ‘Nënë Tereza’ Postimi...

Ish-kryeministri britanik akuza të forta ndaj BE-së: 10 milionë vaksina u prodhuan në Afrikë dhe të gjitha erdhën në Evropë

Ish -kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Gordon Brown ka akuzuar BE-në për një qasje të pabarabartë në furnizimin e vaksinave Covid-19. Ai i ka bërë...

Gazetarë të rrahur dhe goditje me thikë, protestë e dhunshme në Los Angeles

Një protestë kundër vaksinave të detyruara para bashkisë së Los Angeles në SHBA degjeneroi dje në kaos dhe përleshje mes protestuesve anti-vaksina, policisë dhe...

Trump: Po të mos ishte për vaksinat e mia, Covid-19 mund të kishte vrarë 100 mln persona

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shprehur se bota mund të numëronte 100 milionë vdekje nga Covid-19 nëse administrata e tij nuk do ta kishte...

Rumania i dhuron Shqipërisë 150 mijë vaksina anticovid

Rumania vendosi t’i dhurojë 150 mijë vaksina anticovid Shqipërisë, pas mbledhjes së sotme të qeverisë. Këtë lajme e ka dhënë Taulant Balla, i cili ka...

Ironia godet fuqishëm 34-vjeçarin që tallej me vaksinat, humb jetën nga Covid-19

Një i ri nga Kalifornia i cili u tall me vaksinat Covid-19 në mediat sociale ka vdekur pas një beteje njëmujore me virusin. Stephen Harmon, ...

Latest news

- Advertisement -spot_img