- Advertisement -spot_img

TAG

vladimir Putin

Spiunoi te NATO për raketat, Putin arreston shkencëtarin rus

Një shkencëtar i universitetit rus është arrestuar për tradhti pasi u akuzua për ndarjen e informacionit të klasifikuar në një vend të papërcaktuar të...

Bashkurti tregon efektet që sjell takimi mes Biden dhe Putin

Ish-diplomati Lisen Bashkurti ka folur lidhur me takimin e Presidentit Biden me Presidentin rus, Vladimir Putin, i zhvilluar ditën e djeshme në Gjenevë. Bashkurti ka...

Biden: Nëse Navalny vdes, pasojat për Rusinë do të jenë shkatërruese

Presidenti i SHBA, Joe Biden i ka dhënë mesazh të qartë homologut rus Vladimir Putin në lidhje me Alexei Navalnyn. Biden i tha se nëse...

Takim konstruktiv dhe me kundërshti, Biden mban konferencë pas takimit me Putin

Presidenti i SHBA Joe Biden po mban një konferencë shtypi tani pasi përfundoi bisedimet me Presidentin rus Vladimir Putin në Gjenevë të Zvicrës. “Dua që...

Pyetja e 9-vjeçares i jep fund konferencës së Putin

Vladimir Putin ka përfunduar konferencën e tij për shtyp. Në një seancë të gjerë pyetjesh dhe përgjigjesh ai tha se bisedimet “pragmatike” me Joe...

Pas takimit me Joe Biden, Putin: Ambasadorët e shpallur non-grata do të kthehen në detyrë

Në Gjenevë të Zvicrës përfundoi samiti midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Lajmi u konfirmua nga zyrtarë...

2 orë përpara, përfundon takimi mes Joe Biden dhe Vladimir Putin

Ka përfunduar takimi i Joe Biden dhe Vladimir Putin. Lajmi është konfirmuar nga Shtëpia e Bardhë. Samiti i Gjenevës ka përfunduar në 17:05 me orën...

Përleshje dhe të bërtitura, çfarë ndodhi në takimin Biden-Putin

Takimi i Presidentit Joe Biden dhe atij rus Vladimir Putin filloi me disa minuta zhurmë e  shtyrje midis gazetarëve dhe forcave të sigurisë të...

SHBA vendos sanksione ndaj Bjellorusisë për marrjen peng të avionit dhe arrestimin e gazetarit

  Shtetet e Bashkuara do të vendosin masa ndëshkimore ndaj regjimit autoritar të presidentit të të Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko, i cili u takua me udhëheqësin...

‘I sfilitur’ në burg, Aleksei Navalny habit me pamjen e tjetërsuar

Kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalny doli para gjykatës pas ndërprerjes së grevës tre javore të urisë. Me kokë të rruar dhe fytyrë të tronditur,...

Latest news

- Advertisement -spot_img