- Advertisement -spot_img

TAG

Zgjedhjet 2021

OSBE/ODIHR publikon raportin final për zgjedhjet e 25 prillit

OSBE/ODIHR ka publikuar raportin final përsa i përket zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit në vendin tonë. Sipas OSBE, zgjedhjet parlamentare ishin përgjithësisht të organizuara mirë...

“Thashë stop!”, Rudina Hajdari zbulon çfarë dëshironte të bënte pas humbjes së zgjedhjeve

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për herë të parë në “Ftesë në 5” për zgjedhjet e 25 prillit duke zbuluar veprimin e parë që...

Basha nga Durrësi: Kryetari i PD-së nuk i njeh zgjedhjet e 25 prillit si legjitime

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në takimin e zhvilluar me qytetarët në Durrës, deklaroi se gara e brendshme është një vlerë e kësaj...

Basha nga Mati dhe Bulqiza: Nëse nuk është masakër zgjedhore, jap dorëheqjen

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me demokratët e Matit dhe Bulqizës, ku krahas demaskimit të asaj që ai e...

Celibashi: Kanë nisur hetimet për zgjedhjet e 25 Prillit

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka postuar në rrjetin e tij social Twitter, ku ka bërë me dije se kanë nisur...

KAS rrëzon kërkesën për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Berat

KAS ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve në Berat. Bëhet me dije se ditën...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ PD kërkon informacione nga 100 institucione shtetërore, për aktivitetin e bërë 4 muaj më parë

Partia Demokratike, ka dorëzuar një kërkesë ndaj 100 institucioneve të administratës publike, për t’i vënë në dispozicion aktivitetin që kanë kryer 4 muaj para...

“Lëreni Lulin të jetë Lul”, Myslim Murrizi: Kur shoh se kush e “lufton” Bashën, më vjen ta mbroj me mitraloz

Deputeti Myslim Murrizi, i cili nuk arriti që në 25 Prill të fitonte një tjetër mandat në Kuvendin e Shqipërisë përmes një postimi të...

PD fakton parregullsitë: 19 persona në Berat votuan 53 herë

Partia Demokratike ka publikuar një dokument dhe deklaron se akuzat e saj për parregullsitë e procesit zgjedhor janë faktuar pasi po sipas selisë blu...

Hetimi i krimeve zgjedhore të 25 Prillit, Olsian Çela zbarkon në Fier

  Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vartësit e tij në prokurorinë e Fierit. Në përfundim të takimit...

Latest news

- Advertisement -spot_img