Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet (Epiqendra+Magnituda)

0

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.9 ballë ka goditur Ekuadorin, me lëkundje të ndjera deri në Guayaquil, Machala dhe Perunë fqinje, thonë sizmologët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu