VIDEO / Sadiku shënon dhe çon ekipin e tij në finale e madhe!

0

INDI – Armando Sadiku është shfaqur përsëri protagonist në ndeshjne e sotme që ekipi i tij Mohun Bagan zhvilloi përballë Goa. Një ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalen e kupës së Indisë.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare arriti të shënonte golin vendimtar dhe të fitores për ekipin e tij. Pikërisht kur ndeshja ishte 1-1, në minutën e 61-të, Sadiku arritit të shënontë një gol mjaft të bukur nga jashtë zone.

Me këtë gol ai arriti që të kualifikonte ekipin e tij në finalen e madhe. Një sinjal mjaft pozitiv nga Sadiku, i cili mund të jetë një alternativë për Sylvinhon në ndeshjet e shtatorit që Kombëtarja do të luajë përballë Çekisë dhe Polonisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu