Viti i Ri e gjen Selinë e Partisë Demokratike me pamje ndryshe

0

Viti i ri 2022 ka nisur me ndryshime në hyrjen e Selisë së Partisë Demokratike, ndonëse zhvillimet që priten këtë fillim viti në shtëpinë e demokratëve do t’a mjegullojnë këtë ndryshim jo thelbësor.

Dera e hyrjes kryesore dhe xhamat e selisë janë veshur sot me letër ngjitëse me logon dhe simbolet e PD. Fax Neës sjell përmes fotove ndryshimin e pamjes së selisë së partisë më të madhe në opozitë, por që e mbylli vitin e vjetër dhe nisi të riun më e përçarë se kurrë.

Lëvizjet në seli vijnë vetëm dy ditë përpara skadimit të afatit të ultimatumit që Sali Berisha i vendosi Lulzim Bashës për t’u larguar nga godina deri në datë 5 janar, në të kundërt, ish-kryeministri paralajmëroi se “do ta largojmë butësisht” në protestën e datës 8 Janar.

Kryedemokrati e ka injoruar ultimatumin, por ka theksuar se PD zyrtare, i ka “gati të gjithë skenarët”. Dy palët pas Kuvendeve të 11 dhe 18 Dhjetorit s’e njohin njëra tjetrën dhe tashmë beteja është zhvendosur te përdorimi i forcës dhe gjykata.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu