Vritet me plumb në kokë shqiptari në Greqi, policia arreston autorin

0

Vritet me plumb në kokë një 40-vjeçar shqiptar në Greqi. Ngjarja ndodhi në qytetin e Pireut. Mësohet se shqiptari u qëllua nga një 68-vjeçar. Sipas informacioneve, viktima me origjinë nga Shqipëria, punonte në një parking në rrugën Praxitelous.

Ai u plagos rëndë dhe u dërgua me urgjencë në Spitalin Zaneio, por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve.

Sipas raportit, sherri mes shqiptarit dhe autorit ka nisur në parkingun, ku 68-vjeçari e ka qëlluar një herë në kokë, por më pas është kthyer dhe e ka qëlluar për herë të dytë.

Shqiptari rreth 40-vjeç, punonte një parkingun ku ndodhi edhe ngjarja e rëndë.

Një grua që njihte autorin e moshuar të atentatit flet për një burrë që shpesh shkaktonte probleme dhe debatonte me fqinjët për arsye të parëndësishme.

“Rreth orës 1 e çerek dëgjojmë të shtëna. Shpërthimi ishte shumë i fortë. Dëgjuam zëra”, shpjegon gruaja për protothema.gr.

Sakaq autori grek u largua menjëherë pas vrasjes por më pas u vetëdorëzua në polici.

Autori u arrestua, ndërsa forcat e policisë ndodhen në vendngjarje duke kryer hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu