Vuçiç e konfirmon: Me Ramën dhe Kovaçevskin shkojmë në samitin e BE

0

Serbia konfirmoi sot se tre vendet, përfshi këtu edhe Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të marrin pjesë nesër në samitin e BE-së.

“Pas konsultimeve të hollësishme dhe gjithëpërfshirëse me bashkëpunëtorët dhe anëtarët e qeverive, liderët e tre vendeve vendosën të shkojnë së bashku në samit, duke rënë dakord për parimet që do të jenë shtylla kryesore e bisedimeve me zyrtarë të shumtë të BE-së”, raporton Kurir.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu