Zbulohet nëndetësja më e madhe e improvizuar e drogës në Kolumbi

0

Marina Kolumbiane së fundmi ka bërë të mundur sekuestrimin e një nëndetëse të madhe të improvizuar të kontrabandës së drogës të zbuluar ndonjëherë në historinë e vendit, tridhjetë metra e gjatë dhe tre e gjerë, e cila ishte e ngarkuar me tre ton kokainë .

Mediat e huaja shkruajnë se gjysmë-zhytësja u gjet të martën teksa lundronte drejt Amerikës Qendrore, duke ndjekur një nga rrugët më të përdorura të trafikut të drogës në tregun amerikan, konsumatori më i madh në botë i kokainës kolumbiane.

Imazhet e publikuara nga autoritetet kolumbiane tregojnë varkën në ujë, si dhe ngarkesën që ajo mbante qindra pako droge, të etiketuara “Toyota” trafikantëve u pëlqen të vendosin firma, shpesh duke përdorur marka të famshme botërore, në pajisjet e tyre. traditat dhe, mes tyre, tre burra që u arrestuan.

Sipas mediave kjo është anija më e madhe e llojit të saj e kapur ndonjëherë që kur e para u pa në vitin 1993 në vendin më të madh të prodhimit të kokainës në botë.

Në tre dekada, Marina Kolumbiane ka sekuestruar 228 anije të tilla të improvizuara, të cilat nisen të ngarkuara me tonelata droge përmes Paqësorit në SHBA dhe ndonjëherë edhe përtej Atlantikut për në Evropë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu