Zjarrë tek dyqani i enëve të kuzhinës rezikohet dhe një shtëpi ngjitur

0

Një dyqan për tegtimin e enëve të kuzhinës është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, në zonën e Xhamllikut, në Tiranë.

Paraprakisht, bëhet me dije se nga flakët nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme të shumta materiale në dyqanin e enëve të kuzhinës. Një banor që ka shtëpinë ngjitur me dyqanin, në rrugën “Stefanaq Pollo”, ka thënë se edhe ai rrezikohet nga zjarri.

Pronari i biznesit ka njoftuar forcat zjarrfikëse për të vënë nën kontroll flakët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here