Zyrtare/ Ibrahimovic mungon në duelin ndaj Kosovës

0

Suedezi Zlatan Ibrahimovic ka pasur probleme me kyçin e këmbës dhe nuk ka qenë i gatshëm në ndeshjet e fundit në Serie A.
Përveç kësaj, sulmuesi humbi takimin e së martës mes Milanit dhe Atlético Madrid në Ligën e Kampionëve. Federata Suedeze e Futbollit tani njofton se Ibrahimovic do të humbasë grumbullimin e ardhshëm të ekipit kombëtar.

“Fatkeqësisht, Zlatan nuk është aq përpara në rehabilitimin e tij sa të mund të jetë pjesë e grumbullimit të ardhshëm. E trishtueshme për ne dhe gjithashtu e trishtueshme për Zlatan sigurisht”, thotë trajneri i ekipit kombëtar, Janne Andersson.

Zëvendësuesi për Ibrahimovic është sulmuesi Viktor Gyökeres.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here