2 viktima nga Covid-19 në Kosovë/ Ja sa raste të reja shënohen brenda 24 orëve të fundit

0

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që prej dje janë regjistruar dy raste të vdekjes dhe janë konfirmuar 42 raste të reja me COVID-19, raporton Express.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 3 mijë e 400 mostrave.

Aktualisht, janë rreth 2 mijë e 500 raste aktive në gjithë vendin.

“Nga 3.472 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 409 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.600 Në total numri i rasteve aktive është 2.559”, ka njoftuar MSh’ja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here