Shpërthen bomola e gazit, plagosen rèndë dy bashkëshortët

0

Një bombol gazi ka shpèrthyer në fshatin Panaja në Vlorë, ku për pasojë kanë mbetur të lènduar dy bashkëshortët L.S DHE M.S. Të dy ata janë nisur me urgjencë drejt spitalit të Vlorës, dhe për shkak të gjendjes së rèndë që ka paraqitur 62-vjeçari është sjellë në spitalin e Traumës në Tiranë.

“Në fshatin Panaja, Vlorë, si pasojë e flákëve të shkaktuara nga bombola e gazit, kanë pësuar dj.egie në banesën e tyre shtetasit L.S., 62 vjeç dhe bashkëshortja e tij M.S., 49 vjeçe.

Si pasojë M.S ndodhet në Spitalin e Vlorës ndërsa shtetasi L.S është transportuar drejt Tiranës për ndihmë mjekësore”, thuhet në njoftimin e pol.icisë, ndërkohë që për momentin nuk ka pamje nga vendi i ngjarjes, për të kuptuar dèmet që ka shkaktuar në banesë bombola.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu