A ka folur me Metën dhe Kryemadhin pasi u bë deputet i PS-së? Ja si përgjigjet Nasip Naço

0

Nasip Naço, deputet i PS dhe kryetari i Komisionit të Sigurisë nuk iu përgjigj pyetjes nëse ka folur me Metën dhe kryemadhin pasi u bë deputet i PS-së, përballë ish-kolegut Luan Rama, i cili tashmë ka marrë rolin e gazetarit.

Ndërsa lidhur me kabinetin e ri të Ramës, ai tha se është ndër kabinetet më të mira të qeverive në vendin tonë.

Rama: E kemi komunikuar me Ilir Metën dhe Monika Kryemadhin pasi u zgjodhët deputet i PS-së?

Naço: Unë kam qysh nga muajit tetor që jam larguar nga LSI-ja, kurse ju keni pak ditë, dhe keni kontakte më të ngrohta dhe keni informacione më të sigurta.

Sokolaj: Policia nuk ka informacion, nuk e kontrollon dot territorin gjatë operacioneve

Hazizaj: Gjyqtarët dhe prokurorët nën akuzë nga Vettingu, drejtësia është nën presion
Rama: A do të donit të ishit pjesë e këtij kabineti dhe si ju duken ministrat e zgjedhur?

Naço: Besoj se është ndër kabinetet më të mira, sepse ata që vijnë japin diçka më shumë se të tjerët. Jam i vlerësuar për detyrën që më është dhënë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here