“Armët i nxorri nga selia Lul Brava me mjetin e tij”, Berisha: Kemi informacion për mercenarët, ishin vrasës, policia bashkëpunoi me ta

0

Ish kryeministri Sali Berisha: Lulzim Brava është simboli i politikanit që nuk njeh princip. Për të ruajtur karrigen, e shndërroi selinë në një seli që nuk ekziston askund tjetër.

Po a bëra deklaratë, a shkova për të bërë deklaratë apo jo? Këto janë element të deklaratës time.

A deklaruat në lidhje me mercenarët e armatosur?

Berisha: Pa diskutim që kjo ishte cështje e deklaratës time. PD do të dorëzojë çdo informacion që mbledh për këtë grup vrasësish. Unë FB-në e kam publik i kam publikuar aty emrat. Në momentin që një seli partie qëndronte ashtu, tregonte gjithcka se cfarë ndodh në narko-shtet.
Si ka mundësi që të njëjtat armë ë përdote policia e Edi Ramës përdorte edhe banda e Lul Bravës? Kjo ishte një shkrirje bashkëpunimi të grupit të mercenarëve me banditët me uniformë. Një pjesë e tyre janë ndaluar por armët i nxorri nga selia Lulzim Brava me mjetin e tij. Por ka dëshmi flagrante të praniësë të njerëzve të armatosur në seli. Ka foto por jo vetëm aq. Nuk ka njeri që vë në dyshim ekzistencën e këtij grupi të gjerë mercenarësh të përbërë nga vrasës dhe narko-trafikantë.

Moment tjetër që kompromenton dhe dëshmon shkrirjen e Ramës dhe Bravës në një është garda. Lulzim Brava mbrohet nga garda edhe pse nuk është më kryetar opozite.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu