Arrestohet një shtetas i tretë në Gjermani: Atentati ndaj “Dodës”/ Si u ekzekutua Roland Rexhepi në Elbasan 

0

Florenc Shabani ka përfunduar së fundmi në pranga ndërsa Marjus Tafa dhe Armando Llakaj po vuajnë dënimin e gjatë në burg këtu në Shqipëri për krimin e kryer Llakaj është dënuar me 24 vite burg, kurse Tafa me 23 vite.

Ngjarja ndodhi në 22 korrik të vitit 2009 në lagjen “Vullnetari” në qytetin e Elbasanit. Rexhepi, i njohur ndryshe edhe si “Doda” u ekzekutua me dy armë tip kallashnikov mëngjesin e 22 korrikut pranë banesë së tij teksa po shkonte te parkingu ku kishte makinën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here