Benzema rrezikon të mbetet jashtë Botërorit pasi u dëmtua në stërvitjen e Francës

0

Karim Benzema udhëtoi në Katar me një problem në gju , ai ishte në dyshim për hapjen e Francës në Kupën e Botës kundër Australisë, por pas stërvitjes sot gjërat kanë ndryshuar në mënyrë dramatike për fituesin e Topit të Artë.

Francezi nuk ka pësuar rikthim në gju, por ai u lëndua në këmbë dhe do t’i nënshtrohet një ekzaminimi në vijim dhe duket e sigurt se do të mungojë në premierën kundër Australisë (22/11).

Në Francë tashmë po shkruajnë se lëndimi është i rëndë dhe mund ta privojë nga pjesëmarrja në turne.

Megjithatë, Didier Deschamps ka afat deri të hënën (21/11) për të ftuar një tjetër futbollist. Tricolors janë në grupin 4 të Kupës së Botës, ku bëjnë pjesë edhe Australia, Danimarka (26/11) dhe Tunizia (30/11).

Sipas Equipe, pjesëmarrja është jashtëzakonisht e dyshimtë.

Karim Benzema nuk ishte anëtar i kombëtares së Francës kur fitoi trofeun në vitin 2018. Vlen të theksohet se nënkampioni i dytë për Topin e Artë 2022, Sadio Mane, u eliminua dhe do të jetë një goditje e madhe për turneun nëse ai mungon dhe fituesi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu