Bien nga lartësia 2 punëtorë ndërtimi në rrugën “5 Maji”, nisen me urgjèncë në spítal

0

Një ngjarje e rèndë ka ndodhur sot në kryeqytet rreth orës 15:00, në rrugën “5 Maji”, ku dy punëtorë kanë rënë nga lartësia e për pásojë kanë mbetur të plágosur.

Mësohet se aTa kanë qenë Duke punuar në një banesë private, ndërsa kanë rënë nga lartësia shtetasit Y.C., 47 vjeç dhe S.M., 59 vjeç, të cilët u dërguan menjeherë në spítal dhe ndodhen nën kùjdesin e mjekëve.

Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se dy punëtorët momentalisht ndodhen në sallën e opèracionit dhe gjendja e tyre shëndètësore nuk është e mirë. Mësohet se njëri prej tyre është me shtetësi iraniane.

Grupi hètimor dhe shërbimet e Pòlicisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu