Bli shtëpinë, merr gruan falas/ Publikohet ‘oferta speciale’ për burrat

0
YOGYAKARTA, INDONESIA - MARCH12 : Wina Lia (40), an Indonesian widow poses at her home in Sleman, near Yogyakarta, on March 12, 2015. Wina Lia sells her two-bathroom, two-bedroom house for Rp 999 million ($76,846) and buyer have the opportunity to marry with her. (Photo by Bregas Dewanto/Anadolu Agency/Getty Images)

Blerja e një shtëpie është një gjë krejt normale, por nëse ofrohet edhe një grua bashkë me të s’është aspak e zakontë.

Wina Lia nga Xhakarta u ka ofruar këtë burrave beqarë.

Për të gjithë beqarët kjo është një mundësi e artë sepse oferta është më shumë se e arsyeshme.

Shtëpia me dy dhoma gjumi në Indonezi, e njohur si qendër e artit dhe kulturës javaneze plus gruaja për vetëm 76 mijë euro, mund të jetë vetëm e juaja.

Wina nuk bënte shaka me publikimin e kësaj shpallje, sepse beson se kjo procedurë është tërësisht ligjore.

Këtë ofertë të shtëpisë antike në Sleman, 40-vjeçarja e ka publikuar në të gjitha mediat lokale.

Ajo fillimisht dëshironte të shiste vetëm shtëpinë, por që nga vitit 2000 ka mbetur e ve, ndërsa për këtë kërkoi që ofertën ta bëjë më interesante.

Në fakt, këtë ide “gjeniale” ia dha një agjent i shitjes së pasurive të patundshme, i cili i sugjeroi se në të njëjtën kohë mund të gjente një bashkëshort, por edhe klientin për shtëpinë e saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu