Carlo Ancelotti: “Benzema është kthyer, ai na jep më shumë forcë dhe besim”…

0

ARABIA SAUDITE – Carlo Ancelott nuk kam asnjë dyshim. Real Madrid dëshiron të fitojë Superkupën e Spanjës. “Të gjithë titujt janë të rëndësishëm sepse japin siguri për të vazhduar të motivuar. Ne do të përpiqemi. Ndjesitë që kemi janë gjithmonë të njëjta dhe kjo është se të gjithë titujt janë të rëndësishëm. Ne luftojmë për të arritur në ndeshje të tilla. Skuadra është e motivuar. Lojtarët janë mësuar me këtë, me këto lloj situatash dhe lojërash. Ata janë rikuperuar mirë dhe përveç atyre që qëndruan në Madrid dhe Lucas Vázquez, ne arritëm mirë në lojë”.

Ambicia është ende e pranishme te futbollistët madrilen. “Nuk është e vërtetë që e kanë barkun plot. Po flasim për lojtarë që kanë filluar të fitojnë në vitin 2013 dhe nuk e kanë mbushur barkun dhe nuk do ta mbushin kurrë. Ata kanë një cilësi shumë të lartë mendore. Jemi në një klub shumë kërkues dhe asgjë nuk të bën të mendosh se e kanë plot”.

Na ndiqni në faqen e re në Facebook
Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Na bëni Like dhe Follow në faqen e re në Facebook duke klikuar këtu.

Nuk do të jetë e mundur vetëm ta mposhtim Barcelonën me luftë dhe forcë. “Më pëlqeu gjendja e fushës. Mund të luash mirë futboll. Tashmë kishim mjaft probleme. Nuk e di nëse intensiteti është mënyra më e mirë për të mposhtur Barcelonën. Për të fituar duhet të luash një lojë shumë të plotë dhe po të luash një lojë të kompletuar. Çelësi nuk është intensiteti. Aspekti që na shqetëson më shumë është mbrojtja më e mirë. Kundër Valencias kemi bërë më mirë, por në portë… Shpresoj që të mos ndodhë më. Diagonalja e dy qendërmbrojtësve është ajo që shpëton jetën dhe duhet të funksionojë”.

Lajm i mirë për Real Madridin. “Benzema është kthyer. Ai na jep shumë besim për këto ndeshje dhe për pjesën e dytë të sezonit. Asensio na ka ndihmuar në pjesën e parë dhe tani ai mund të na ndihmojë.” Ai foli edhe për takimin me CR7. “Cristiano Ronaldo është i motivuar me atë që ka përpara, ekipin, qytetin, mendoj se ai mori vendimin më të mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu