Covid-19 në Greqi, regjistrohen mbi 2 mijë e 800 raste të reja dhe 34 viktima në 24 orë

0

Janë rritur sërish shifrat e infektimeve me Covid-19 në Greqi.

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve janë regjistruar 2,876 raste të reja ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 666,517.

Ndërkohë bëhet me dije se 34 qytetarë kanë humbur jetën ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 14,991 vdekje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here