Cristiano Ronaldo rrëzon Ibrahimovic-in nga “froni”

0

Cristiano Ronaldo rrëzon Ibrahimovic nga ‘froni’, bëhet lojtari i parë që shënon …
Në moshën 36-vjeçare, Cristiano Ronaldo nuk pushon së mahnituri.

Pesë herë Topi i Artë nuk ka humbur asnjë nga atletizmin e tij dhe në ndeshjen e fundit të Premier League kundër West Ham ai e konfirmoi atë: sipas asaj që klubi gjeti në faqen zyrtare, CR7 ishte lojtari më i shpejtë i ndeshjes, duke vrapuar në fushë me 32.51 km/orë

Njeriu i rekordeve, megjithatë, gjithashtu feston një tjetër rekord, sepse me golin e shënuar në Stadiumin Olimpik CR7 ai shënoi në 66 stadiume të ndryshme të pesë kampionateve kryesore evropiane, duke mposhtur Zlatan Ibrahimovic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here