Disa qytete të Italisë shpallen zonë e kuqe, ja si duket situata

0

Komunat e Riesi dhe Mazzarino, në provincën e Caltanissetta dhe Piazza Armerina, në Ennese qëndrojnë në zonën e kuqe për një javë tjetër.

Kjo është parashikuar nga një urdhër i ri nga Presidenti i Rajonit Nello Musumeci, i cili miratoi masën duke pasur parasysh qëndrueshmërinë e një numri të konsiderueshëm të pozitiveve Covid, siç vërtetohet në raportet e autoriteteve shëndetësore provinciale mbi situatën epidemiologjike në tre qendrat e Ishulli. Masat kufizuese do të jenë efektive deri të enjten 29 korrik. lasiciliawebtv

Infowebtv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here