“Do rrisim rrogat për këto kategori”, Rama: Kemi një lajm të mirë për pensionistët…

0

Kryeministri, Edi Rama ka marrë pjesë në inagurimin e goditës së re të spitalit të Laçit ku ka bërë me dije se do të ketë një rritje rrogash për mjekët dhe infermierët po ashtu edhe për mësuesit.

Ndërsa më tej duke mos zbuluar shumë detaje, Rama deklaroi se do të kishte një lajm të mirë për pensionistët.

“Rrogat do vazhdojmë t’i rrisim përsëri për mjekët dhe infermierët, për mësuesit dhe mësueset. Shpresoj se së shpejti do kemi një lajm të mirë për pensionistët me të cilët do jemi gjithëmonë në borxh çfarëdo të bëjmë”- tha kryeministri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu