“Duan të më tregojnë si të sëmurë”, Justin Bieber i shokuar nga kjo foto e tij

0

Një ndër fotot më virale të Justin Bieber është kjo e mëposhtmja. Këtë gjë mund ta vërtetoni nëse klikoni në “Google” emrin e artistit dhe menjëherë, ky imazh do t’ju renditet ndër të parat, të cilin mediat e përdorin gjerësisht për lajmet rreth tij.

Mesa duket ai nuk qenka aspak krenar dhe madje e urren këtë foto.

Së fundmi prestigjiozia “Variety” shkroi për suksesin e këngës së tij dhe Ariana Grande-s, “Stuck with you”, por të gjithë vëmendjen e artistit e mori fotoja e përdorur.

Nëpërmjet një statusi në Instastory, Bieber u shpreh se mediat ende përdorin fotografi jo të këndshme në kohën kur ai kishte mustaqe dhe sipas tij këtë e bëjnë që ai të duket i sëmurë.

“Unë jam akoma në shok, që ende i përdorin këto fotografi të miat. Po ju them se media dëshiron të zgjedhë fotot e mia të këqija për të bërë të dukem sikur nuk jam mirë… Ka pasur fotografi të panumërta që mediat mund t’i marrin, por ata ende vazhdojnë me këtë për të më bërë të dukem i sëmurë dhe jo mirë, nuk është e drejtë.”- shkruan ai.

Menjëherë pas këtyre deklaratave, Variety e ndryshoi foton dhe e zëvëndësoi me një tjetër imazh të Justin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here