Durrës, peshkarexha përfshihet nga flakët, ekuipazhi shpëton duke u hedhur në det

0

Paraprakisht mësohet se shkak i zjarrit ka qenë një problem në baterinë e motorit.

Një peshkarexhë druri është përfshirë nga flakët në Durrës. Ngjarja ka ndodhur përballë Porto Romanos rreth orës 14:00, 6 milje larg bregut të detit.

Në bordin e peshkarexhës ndodheshin tre persona ekuipazh, të cilët për të shpëtuar janë edhur në det.

Më pas ekuipazhi u transportua me një mjet gomone të Guardia di Financës dhe mësohet se janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Mësohet se peshkarexha ishte në pronësi të shtetasi A.S nga Durrësi, ndërsa paraprakisht mësohet se shkak i zjarrit ka qenë një problem në baterinë e motorit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu