- Advertisement -spot_img

TAG

Durrës

Mbytet një turist polak në plazhin e Durrësit

Një 68-vjeçar nga Polonia është mbytur në det pasditen e sotme në lagjen 13 në Durrës. Policia njofton se grupi hetimor ndodhet në vendin...

Mbytet kapiteni i një peshkarexhë në plazhin e Durrësit

Një 49 vjeçar është mbytur këtë të enjte në Durrës. Polica bën me dije se shtetasi me iniciale A.K. ndodhej për peshkim në det,...

Djali i George Soros viziton afganët në Durrës: Tashmë të sigurt në Shqipëri

Alexander Soros, djali i George Soros dhe nënkryetar i Fondacioneve “Shoqëri e Hapur” ka vizituar gjatë fundjavës një grup afganësh të cilët janë strehuar...

“Range Rover”-i shpërthen në flakë në autostradën Durrës-Tiranë

Një makinë tip “Range Rover” është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, rreth 1 km nga mbikalimi i Kamzës. Makina po shkrumbohet...

Rama dhe Manastirliu vizitojnë afganët dhe i japin dhurata fëmijëve, gruaja afgane: Erdhëm nga ferri në parajsë

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë vizituar ditën e sotme qytetarët afganë të strehuar në hotelet e Durrësit. Rama ka shpërndarë...

LAJM I FUNDIT/ Motori përplas një të moshuar në Durrës

Drejtuesi i një motomjeti ka përplasur mbrëmjen e sotme në Durrës një shtetas 69 vjeçar, i cili fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën. “Durrës/ Rreth...

E fundit/ Po lahej në det, mbytet tragjikisht 76-vjeçari

Një i moshuar është mbytur pasditen e sotme në Durrës. Njoftimi: Durrës/Informacion paraprak Më datë 17.08.2021, në orën 16:30, në Sektor Rinia, është mbytur duke u larë...

Zjarr masiv pranë rrugës dytësore Kavajë-Rrogozhinë , flakët shuhen menjëherë

Një vatër e re zjarri ka shpërthyer në rrugën dytësore Kavajë-Rrogozhinë. Zjarri duket në një distancë të afërt me rrugën interurbane, teksa ai po përhapet...

Aksident i rëndë/ Makina përplas çiftin e bashkëshortëve, gruaja në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në aksin rrugor Durrës-Kavajë, ku raportohet se janë plagosur dy persona. Bëhet me dije se një...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet narkotrafikanti serb (Emri)

Policia e Durrësit ka arrestuar ditën e sotme me qëllim ekstradimi shtetasin serb Miroslav Krstic, 39 vjeç, i cili rezulton një person i shpallur...

Latest news

- Advertisement -spot_img