E BUJSHME! Pse Cristiano Ronaldo rrezikon skualifikimin

0

Reagimi i furishëm i Cristiano Ronaldos (i cili në mënyrë të dukshme hodhi shiritin e kapitenit në tokë pasi goli nuk iu dha në ndeshjen kundër Serbisë) mund t’i kushtojë një skualifikim sulmuesit të Portugalisë dhe Juventusit.

Sipas “Iusport”, protesta e qartë kundër arbitrit hollandez Makkelie mund të interpretohet si shkelje e nenit 11 të kodit disiplinor të FIFA-s.

Sjelljet që diskreditojnë futbollin dhe organin më të lartë drejtues, në fakt, mund të sanksionohen me rregullore. Përveç dëmit, rreziku është pra një skualifikim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu