E rëndë në Rimini, dy vajza humbin jetën pasi u përplasën nga treni

0

ITALI- Dy vajza, ende të paidentifikuara, u goditën dhe u vranë nga një tren me shpejtësi të lartë në tranzit në stacionin e Riccione në Rimini me destinacion Milano.

Sipas Ansa, nga informacionet e para, dy të rejat u panë teksa mbërritën në stacion dhe tentuan të kalonin shinat, duke u lëkundur. Karabinierët, Polferi dhe agjentët e selisë së policisë në Rimini po bashkëpunojnë në hetimet. Në moment është gjetur një celular, por i dëmtuar. Gjithashtu në terren kryebashkiaku i Riccione Daniela Angelini, për t’i dhënë mbështetje dhe përdorshmëri zonës së stacionit.

Ka patur disa dëshmitarë okularë që po dëgjojnë hetuesit dhe këto dëshmi do të duhet të kryqëzohen me analizën e videos nga kamerat në stacion. Për momentin nuk përjashtohet asnjë hipotezë, nga një kalim i pakujdesshëm, tek një sherr mes të dyjave që përfundoi në shina, tek një tentativë vetëvrasjeje e njërës prej të dyjave me tjetrën që përpiqet ta ndalojë dhe të dyja përfundojnë të shtypura nga treni.

Ndërkohë në stacionin e Riminit është krijuar një kaos pas incidentit ku ka patur rradhë në bileta për të kërkuar informacion apo për të ndërruar biletat, njerëz që rrinë në radhë pranë platformave në pritje të trenave. Tabela tregoi vonesa deri në 240 minuta për dy trena me shpejtësi të lartë drejt Milanos dhe të tjerë me vonesa më shumë se 60 minuta. Transfertat zëvendësuese me autobus për në Cattolica dhe nisen Marche nga sheshi. Janë raportuar gjithashtu anije private për transferim në stacionin e Bolonjës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu