Ekspertja paralajmëron: Kujdes nga ‘dembelizmi’, mund t’i japë fund marrëdhënies tuaj

0

Një eksperte e seksit ka zbuluar zakonin e gjumit “egoist”, i cili mund t’i jepte fund marrëdhënies tuaj dhe gjithçka varet nga “dembelizmi”.

Nadia Bokody, 36 vjeç nga Sidnei, tha se masturbimi është “themelor për çdo marrëdhënie të shëndetshme” dhe se ajo dhe i dashuri i saj kënaqen veç e veç.

Sondazhet kanë treguar që njeriu masturbohet mesatarisht deri në shtatë herë në javë, ndërsa çifti mesatar ka seks vetëm një herë në të njëjtën periudhë kohore.

Në përgjigje të kësaj, Nadia ngriti pikëpyetjen se a janë burrat thjesht dembelë?

Por, kur ajo u përball me të dashurin e saj për këtë supozim, pasi ai rrallëherë fillon seksin, ai pranoi se kishte ndodhur sepse ajo e kishte refuzuar atë disa herë, gjë që i kishte lënduar ndjenjat.

Nadia përfundoi:

Ndërsa masturbimi nuk duhet të zëvendësojë seksin në një marrëdhënie, zakonet mësimore të partnerit tuaj nuk janë domosdoshmërisht një pasqyrim i investimit të tij në intimitetin tuaj fizik.
Burimi:The Sun

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu