Erdogani viziton Maqedoninë e Veriut në fund të vitit

0

Në fund të këtij viti presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan viziton Maqedoninë e Veriut si shkak i një turi ballkanik, transmeton Populli.mk.

Së pari do ta vizitojë Bosnjën, Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut. Ende nuk dihet data e saktë por sipas disa informacioneve në fund të ketij viti Erdogan do të jetë prezent në Shkup.

Presidenti turk do të takohet me homologun e tij Stevo Pendarovski.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu