“Është prona ime”, i moshuari tenton të hyjë me dhunë në banesën e 71-vjeçarit në Pogradec

0

Një 65-vjeçar në Pogradec ka tentuar të hyjë me dhunë në banesën e një 71-vjeçari, me pretendimin se është pronë e tij.

Uniformat blu bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Gurras të Pogradecit, ndërsa mësohet se 64-vjeçari po hetohet për veprën penale “Vetëgjyqësi”.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin P. M., 65 vjeç, banues në fshatin Gurras, Pogradec, për veprën penale “Vetëgjyqësia”, pasi dyshohet se me vetëgjyqësi, ka tentuar të hyjë me forcë në banesën e shtetasit Ç. J., 71 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, me pretendimin se është pronë e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu